• OGTT

    , Autor: Adka33

    Dobrý deň, minulý týždeň mi bol robený OGTT- v 27.týždni tehotenstva, výsledok bol úplne v poriadku, ani len hraničné hodnoty sa neukázali. Následne cca po 3 dňoch som cítila dyskomfort pri močení a večer dokonca bolesť akoby v oblasti obličky, bez teploty,bez triašky...Na pohotovosti mi z moču diagnostikovali zápal močových ciest/v moči Ery, Leu, záplava baktérii/, tak 4.deň užívam ATB..odvtedy mám však v moči glukozu.../ prítomnosť krvi a bielkovín je na testovacom prúžku už vidieť minimálne v porovnaní s víkendom, ani pálenie pri močení tak necítim/...len tá glu ma trápi...neviem,či treba OGTT znova opakovať alebo si dať vyšetriť oblicky, alebo niečo iné?.OGTT bolo robené v laboratóriu,nie len nejakým glukomerom...ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak bol výsledok oGTT v poriadku, nemyslím si, že je dôvod ho spochybňovať. Cukor v moči sa môže vyskytnúť z viacerých príčin. V tehotenstve je to bežné, navyše ak máte zápal, k tomu ešte močových ciest, ktorý je liečený antibiotikami, máte hneď tri možné príčiny. Nevidím však dôvod, prečo si denne realizovať vyšetrenie moču. Počas antibiotickej liečby odporúčam užívania probiotík, ako aj aplikáciu vaginálnych probiotík.