• Hraničná anémia + Hraničná glykémia

    Dobrý deň,
    prosím Vás mám otázku som v 26.tt a pri.posledných odberoch (realizované 2týždne dozadu, dnes som sa dozvedela výsledky) mi vyšiel hemoglobín 117 (je to dosť hraničné) nutné začať užívať železo? Rovnako aj odbery na tehotenskú cukrovku, mi vyšla hodnota glykémie po hodine (-po záťažovom teste) 7,22 - je nutné začať s diétou? - testy na cukrovku realizované takisto 2týždne dozadu, predstavujú tieto hodnoty oboch odberov (anemie a cukrovky) riziko pre plod, ?? hlavne aj to, že 2tyzdne sa to nijak neriešilo,ani som nijak neupravovala stravu.

    Ďakujem veľmi pekne!!

    Dobrý deň, hodnota hemoglobínu 117 g/l nie je katastrofálna. Keďže sa však bude postupom tehotenstva ešte znižovať, vhodné je užívať 1 tabletku niektorého z voľnopredajných železopreparátov (Sideral Forte, Globifer Forte) denne. Čo sa týka hodnoty oGTT, ak bol výsledok oGTT negatívny, nie je potrebné to ďalej riešiť.