• Vacsie babo

    Dobry den,podla ultrazvuku do 12 tyzdna som v 33 tyzdni ale podla ultrazvuku v 30 tyzdni je plod o 2 tyzdne vacsi aj vyvinutejsi. Test na cukrovku som absolvovala a bol v poriadku. Moze to znacit problem? Alebo je to bezne? Dakujem

    Dobrý deň, plod má zdedené vlastnosti po Vás, rodičoch, takže ak bol oGTT (test na tehotenskú cukrovku) negatívny a datácia tehotenstva je správna, plod bude pravdepodobne väčší. Je potrebné na to myslieť a odsledovať to a správne to zmenežovať. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.