• krv v moči

    , Autor: nati41

    Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať čo môže znamenať ak mám už druhýkrát máličko krvi v moči, veľmi malo mikroskopicky. Moja doktorka je na pn takže mi nemôže urobiť ultrazvuk. Moč mám bez zápalu a bielkovín iba ta krv. Som v 21 týždni. Ďakujem

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Dôležité je vylúčiť zápalové neinfekčné ochorenie, ktoré poškodzuje obličkové kanáliky. Záleží aj od množstva prijatých tekutín. Dôležitá je dostatočná hydratácia, vypiť aspoň 2 litre tekutín za deň, aby sa nezaťažovali obličky. Gynekologické USG vyšetrenie v tomto prípade nepomôže, ak už, tak sa realizuje USG obličiek. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to.