• Hnedá krv v moči

    , Autor: Ivon94

    Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať. Som približne v ôsmom týždni tehotenstva . V pondelok som mala taký bledulinko hnedý výtok aj deň potom . No včera som sa zľakla lebo na spodnom prádle som mala taký krvavý fľak ale taká tmavšia krv začalo ma bolieť brucho ako pri ms. Dnes som bola aj na pohotovosti no doktorka mi povedala že tam nič nevidí že ani tlkot srdca . Že sa jej nezdá týždeň že asi nemôžem byť v ôsmom no mne to tak vychádza. Od rána ma zase bolí brucho ako pri ms také akoby kŕče v podbrušku a stále mám akoby špinenie tej starej krvy. Viete mi povedať čo to môže byť? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, takto je sa ťažké objektívne vyjadriť. Ak nie je vidieť v 8. týždni tehotenstva akciu srdca, jedná sa pravdepodobne o zamlčaný potrat (Missed Ab) a bude potrebné realizovať čistenie dutiny maternice. Ak ste mali nepravidelnú menštruáciu a datácia tehotenstva nemusí byť správna a nezodpovedá to ani USG nálezu a tehotenstvo je žiadúce, odporúčaná je USG kontrola o týždeň. Do 16. týždňa sa hnedé špinenie môže vyskytovať. Najčastejšou príčinou je odplavovanie hematómu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.