• Bolesť v tehotenstve

    , Autor: Gaby93

    Dobrý deň, som 20 tt a mám príšerne bolesti asi obličiek. Už som kvôli tomu bola na pohotovosti a odtiaľ ma poslali na urológiu. Na pohotovosti ma cievkovali, bola tam krv. Na druhý deň u urológa ma cievkovali a moč bol čistý, takisto ultrazvuk obličiek úplne v norme. Tak som si myslela že som mala kamene, ktoré odišli lebo bol týždeň pokoj potom. Teraz ma to zase chytilo, strašná bolesť pri tých obličkách tak som utekala znova k urológovi a výsledky boli znova všetky úplne v poriadku, ani krv v moči, ani nález na obličkách a ani na močových cestách. Tak ja už neviem čo to môže byť a neviem ako tie bolesti obísť lebo tá bolesť je na nevydržanie a to vydržím veľa. Ešte by som povedala, že mám extrémne nutkanie na močenie. Veľmi mi treba na wc (až tak že ma bolí brucho z toho), ale keď sadnem tak strašne málo vycikám a ešte sa z wc ani nepostavím a už mi treba močiť znova. Som bezradná neviem kam ísť alebo čo s tým robiť. Urológ povedal že asi mi malý tlačí niekam ale zdá s ami to skoro. Neviem si predstaviť žiť takto ešte 4 mesiace do pôrodu. Máte skúsenosti s podobným problémom? Ďakujem

    Dobrý deň, nemusí sa jednať o infekčný dôvod ťažkostí, ale o mechanický, kedy zväčšujúca sa maternica tlačí na močovody. Nevylučujem, že sa jedná aj o obličkové koliky. Áno, na našej klinike sa pomerne často stretávame s pacientkami s obdobnými ťažkosťami, riešime ich v spolupráci s urológmi. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani USG nálezy, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde Vás vedia hospitalizovať za účelom dodiferencovania zdravotného stavu, či podania liečby proti bolesti a realizácie urologických vyšetrení.