• Ako to teda je

    , Autor: Radulka

    Dobrý deň pán doktor.
    Už nejaký čas sa s partnerom snažíme o bábo. Začala som si konečne sledovať ovuláciu avšak počas dňa D, sa nám ani jeden mesiac nepodarilo počatie. Tento cyklus som vedela, že 31.5 budem ovulovať, tak sme "TO" skúsili 28, 30, 31 a tiež 1.6. Dnes je síce veľmi krátka doba, ale teoreticky, ak by som konečne zostala tehotná, kedy si môžem sokojne urobiť test? Menštruáciu by som mala dostať 15.6 ak teda nie som tehotná. Zaujíma ma, či mám počkať až do 15. alebo môžem aj skôr skúsiť. Poprípade ak by sa mali dostaviť prvé príznaky, kedy by som mohla začať niečo pociťovať. Včera aj dnes ma napriklad pichá v oblasti vaječníkov ako keby mám deň pred menštruáciou a som presvedčená, že som nikde ani neprechladla. Je to až smiešne ako sa mi krčí mysel. Celú pubertu som si davala pozor na všetko, lebo som si myslela, že trošku dačo "újde" a budem v tom, dnes mam 28 a vidím, že to vôbec také jednoduché nie je. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, najprv chcem vyjadriť jednoznačný súhlas a podporu v obozretnosti v mladom pubertálnom veku, je to väčšinou tak, že ak človek neplánuje, podarí sa, a ak plánuje, neide to a neide to... Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako 14 dní meškajúcej menštruácie. Čo sa týka snaženia, vhodné je mať nechránený pohlavný styk nie len v čase očakávanej ovulácie, ale prakticky celý mesiac, teda aspoň 2-3 krát týždenne. Odsledujte si to. V prípade 14 dní meškajúcej menštruácie si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.