• Rovamycine a dojčenie

    , Autor: alexandra13

    Dobry den. Robili mi test CRP z krvi, ktory preukazal zapal. Hodnota B-CRP 32.00, WBC 13.10. Tieto hodnoty boli mimo normy. Lekarka mi predpisala Rovamycine. Povedala, ze mozem pokracovat v dojceni. Avsak v pribalovom letaku sa pise, ze pri uzivani tohto lieku sa dojcenie neodporuca. Ako to teda je? Mozem bez obav dojcit? Dakujem pekne.

    Dobrý deň,
    počas dojčenia sa môže bezpečne užívať len veľmi málo ATB, pravdepodobne ste aj alergická na penicilín preto vám lekárka odporučila Rovamycin. Antibiotikum nie je nebezpečné, popisovali sa častejšie zažívacie ťažkosti u dieťaťa matky užívajúcej tieto antibiotiká. Je potrebné zvážiť riziko vs benefit.