• Rhega

    , Autor: Sandra39

    Dobrý deň,pán doktor .
    Tehotenský test mi potvrdil graviditu.Predpokladám k dnešnému dňu 5+4 , keďže prvý deň poslednej menštrácie bol 1.4.
    Mám krvnú skupinu A negat. a môj druhý manžel A pozit.
    Po poslednom pôrode pred 12 rokmi som si nedala pichnúť Rhegu keďže som bola rozhodnutá , že to bolo moje posledné tehotenstvo.. No teraz keď som zistila graviditu mám obavu či môžu nastať nejaké vážne komplikácie .Do poradne ma objednal doktor na 20.5. kedy by už mohol aj on potvrdiť tehotenstvo.Dá sa donosiť v tomto prípade dieťa bez vážnejších komplikácií ?
    Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, ak má Vaše najmladšie dieťa krvnú skupinu s pozitívnym Rh faktorom a nebolo podané anti-D (v tom čase Rhega), do Vášho krvného obehu boli uvoľnené protilátky. Ak má súčasné embryo krvnú skupinu s negatívnym Rh faktorom, môže dôjsť k potratu alebo vážnemu poškodeniu plodu, závisí od miery a druhu prípadného poškodenia. Ak má embryo krvnú skupinu s pozitívnym Rh faktorom, plod poškodený nebude, čo sa týka Rh inkompatibility. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.