• Rhega injekcia

    , Autor: Tánička977

    Dobry den p.doktor, chcem sa opytat na vas nazor ohladom Rhegy injekcie. Momentalne som na konci 28tt a toto je moje prvé tehotenstvo. Mam sa rozhodnut ci si chcem dat pichnut Rhegu injekciu kedze mam Rh fsktor negativny a neviem sa rozhodnut. Aky mate nazor vy?
    Dakujem

    Dobrý deň, aplikáciou anti-D v 28. týždni tehotenstva nič nepokazíte.
    Anti-D sa počas tehotnosti podáva iba v niektorých krajinách a nie je to povinné. Riziko imunizácie v priebehu tehotenstva je malé. Navyše, ak boli protilátky doteraz negatívne, nemusíte sa znepokojovať. Po pôrode sa zistí krvná skupina a Rh faktor novorodenca a podľa toho Vám bude aplikovaná injekcia s anti-D.