• Kyretaz

    , Autor:

    Dobrý deň, je potrebná kyretaz ak som už začala krvácať po zamlcanom potrate v 9 tyzdni tehotenstva? Dakujem

    Dobrý deň, to, že pacientka začne krvácať po potrate ešte neznamená, že sa bude jednať o úplný potrat a nebude nutná operačná revízia dutiny maternice. Podľa môjho názoru je táto revízia potrebná, nevystavíte sa tak zbytočne riziku infekcie alebo anemizácie z krvnej straty.