• Histologicky nález.

    , Autor: Ivanka11111111111

    Dobrý deň,
    robili mi kyretaz kvôli diagnóze anembryola, avšak môj gynekológ mi neskôr na kontrole nevysvetlil výsledky z histológie, na internete sa neviem ohľadom toho docitat nič.
    Viete mi prosím objasniť čo sa tam píše a či bola diagnóza správna?
    Prepisem správu tu, fotka vložiť žiaľ nejde.
    -regresivne zmenená decidua
    -korporalne endometrium v neskorej sekrécii
    -choriove klky - niektoré hydropicke (p57+ v cytotrofoblaste), intermediálne trofoblast
    -útržky endocervikalnej sliznice
    MKCH10
    O05.9

    Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, histologický nález je primeraný diagnóze. Jednalo sa u Vás o patologické tehotenstvo, kedy neboli prítomné embryonálne štruktúry, teda v maternici sa nevyvíjal žiadny plod. Histológia však nepovie príčiny, pre ktoré k patologickému tehotenstvu došlo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekolôga.