• Gestačný diabetes

    , Autor: espoleta

    Dobrý deň pani doktorka, ešte by som na Vás mala jednu otázku, keďže neviem ako na tom vlastne som. Podľa vyjadrení lekárov mám po OGTT cukor na hranici, po dvoch hodinách som mala hodnotu 7,3 mmol/l a cukor v moči. Tak som chodila do diabetologickej poradne a vylučila som sladkosti. Sestrička u gynekologa mi stále hovorí že po tehotenstve táto tehotenska cukrovka zmizne. Všade ale kde som čítala sa píše že norma je do 7,6 mmol/l. Trpím teda tou tehotenskou cukrovkou alebo nie? Ďakujem

    Dobrý deň,
    hraničné hodnoty sa majú považovať ako keby ste diabetes mali a je nutné v takom prípade upravou stravy držať hodnoty norme. Nejde o závažnú formu, preto sa tým nemusíte znepokojovať.