• Vysledky glukozoveho testu

    Dobry den prajem,
    chcela by som sa poradit ohladom vysledkov glukoz.testu, ktory mi bol robeny. Lekarka vraveka, ze je vporiadku, avsak sestricka, ze to mam zvysene.
    Mam tehotensku cukrovku? Je potreba diety a uplne vyradenie sladkeho jedla, resp. zaviest tehotensku dietu samozrejme vhodnu aj pre babatko.
    Vysledky su:
    10:12 U-ketolatky: negat
    B-glukoza nalacno: 5,00
    10:12 U-glukoza: negat
    02:00 B-glukoza po 2h: 6,68
    Gestacny diabetes /hodnotenie podla who/
    -glukoza nalacno: viac ako 5 6 mol/l
    -glukoza po 2h: viac ako 7,7 nmol/l
    02:00 U-glukoza - pozit.
    02:00 U-ketolatky - negat.

    Pripajam aj vysledky zo sona zo vcera 6.6.24, som.v 30tt.
    BPD:7,3cm - 29/2
    FL:5,41cm - 28/5
    AC:25,0 cm 29/2
    HC: 26,92CM 29/2
    Poloha plodu: pp KP
    Postavenie: II
    Vaha: 1326 g
    Plod.voda: normohydramion
    Placenta: zadna stena bpn
    RI:0,64, PI:0.97
    S/D: 2,75
    Feekvencia srdca: 146/min.

    Viete mi povedat ci s tou cukrovkou je to ok ci hranicne?
    Merania babatka, vaha a tak su vporiadku?

    Vopred dakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, nemáte tehotenskú cukrovku a USG nález je primeraný týždňu tehotenstva. Nemusíte sa obávať. Najvhodnejšie je sa v prípade nejasností pýtať priamo Vášho obvodného gynekológa.