• Svrbenie dlaní

    Dobrý deň pán doktor,som v 29+5tt a od rána ma strašne svrbia a palia dlane ,mám pocit akoby boli aj teplejšie a sú také trošku akoby škvnité.Trochu akoby boli aj prsty z toho tepla opuchnuté.Telo inde ma nesvrbí a nemám iné ťažkosti.Momentalne mám zisteny gestačny diabetes ale hodnoty su dobre a mám len diétu.Beriem euthyrox na Hashimotovu tyreotititu, výsledky z minulého týždňa sú v poriadku.Vo štvrtok mam poradňu ,Treba ísť na odber pečeňovych testov?Bojím sa aby to nebola cholestaza.Ďakujem za radu.

    Dobrý deň, príčin svrbenia dlaní môže byť viacero. Áno, môže sa teoreticky jednať aj o prvý prejav tehotenskej cholestázy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite je však vhodné realizovať vyšetrenie pečeňových enzýmov. Odsledujte si to. Určite to povedzte Vášmu obvodnému gynekológovi vrámci poradne.