• tehotenstvo?

    , Autor: malvina28

    Dobry den.chcela by som sa opytat ze robila som si 2tehotenske testy a obidva ukazali ze su pozitivne.isla som ku svojmu gynekologovi na ultrazvuku nebolo nic vidiet,brali mi krv stredu bolo hcg 168 a piatok 188.co to znamena???poslednu menstruaciu som dostala 14.06.2013

    Dobrý deň,
    zatiaľ je priskoro na to aby pán doktor či ja sme zaujali akýkoľvek jednoznačný postoj
    Za dva dni by sa hodnota hCG mala zdvojnásobiť. Prichádza do úvahy veľmi včasná fáza gravidity - preto nie je na ultrazvuku nič vidno (udáva sa, že až pri hodnote hCG 1000 musí byť videľná gravidita vnútri maternice, respektíve v čase 4 - 5 týždňa gravidity!!! ). Zatiaľ o nič nejde, no hodnota hCG by mala stúpať, ak stúpať nebude a naopak bude klesať ide o včasný potrat, ak bude stúpať plíživo teda bez dostatočného pregresu nedá sa vylúčiť riziko mimomaternicového tehotenstva. Zatiaľ je však priskoro na akékoľvek závery, až v čase vynechania menštruácie je možné zaujať stanovisko.