Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,845 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • prve sono

  , Autor: ciculik84

  Dobrý deň,
  posledný menzes mi začal 17.1.2013 a následne som otehotnela. V piatok 1.3.2013 som bola na prvom sone u mojej gynekologičky, ktorá iba potvrdila graviditu a povedala, že nevidí viac ako gestačný vačok a žĺtkový vak, a teda že nevie ešte potvrdiť, či gravidita prebieha v poriadku. Ja som sa vo viacerých článkoch dočítala, že na konci 6.týždňa už by malo byť vidieť na sone srdiečko a embryo by malo mať asi 3mm. Doktorka na moju otázku, či je to v tomto štádiu v poriadku povedala, že to môže byť, ale že za týždeň už musí byť niečo vidieť. Objednala ma na 13.3.2013. Ja sa veľmi bojím, či som nepotratila, ovuláciu som mala v strede cyklu, vždy to dosť pociťujem, tak neviem, či to naozaj môže byť ku koncu 6.týždňa v poriadku, že pani doktorka nič nevidí. To čakanie ma dosť trápi. Ďakujem vopred za odpoveď. S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužial vám nepoviem nič viac ako vaša gynekologička. V tomto období sa naozaj jednoznačne nedá povedať, či sa jedná o včasnú graviditu a teda o týždeň bude všetko v poriadku alebo bohužial sa gravidita ďalej nevyvíja. Neostáva vám nič, len byť trpezlivá, vo veľa prípadoch ešte 6 týždeň je na prvý UZV priskoro, tak nezúfajte. Držím palce!

Podobné otázky

 • prvé sono

  , Autor: Zaiaa

  Dobrý deň, pred dvoma mesiacmi som potratila asi v 8 tt, v 6 tt som bola na sone, no viditeľný bol iba plodový vak bez činnosti srdca a kontrolné sono som už nestihla, dôvod potratu sa nezistil. Teraz mám pozitívny teh. test, kedy mi odporúčate ísť na prvé sono?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak nemáte žiadne iné ťažkosti či bolesti stačí ísť na sono v 6 týždni gravidity.