Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,374 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • prvé sono

  , Autor: Zaiaa

  Dobrý deň, pred dvoma mesiacmi som potratila asi v 8 tt, v 6 tt som bola na sone, no viditeľný bol iba plodový vak bez činnosti srdca a kontrolné sono som už nestihla, dôvod potratu sa nezistil. Teraz mám pozitívny teh. test, kedy mi odporúčate ísť na prvé sono?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak nemáte žiadne iné ťažkosti či bolesti stačí ísť na sono v 6 týždni gravidity.

Podobné otázky

 • Jemné spinenie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na vás názor.
  Momentálne sa nachádzam v 5tt+2, mam problém s jemným špinenie od štvrtku. Ráno som na toaletnom papieri zbadala jemný hnedý výtok ktorý má veľmi znepokojil. Poobede sa už zmenil na ružový a tak som utekala na gynekologicku kliniku na vyšetrenie. Doktor ma prehmatal, spravil usg bolo vidno len gestacny vak cca 5mm a ze nevidí žiadne poškodenie, len strašne slabulinko ružový vytok, minimálny. V piatok som mala relatívne kľud a včera som opäť zbadala ružový vytok len na toaletnom papieri, ráno keď som sa zobudila mala som bledo hnedý výtok aj na intimke. Otehotnela som po iui, beriem 2x2 progestenale do pošvy. Mam bolesti podbruska ako pri ms. V roku 2017 som prekonala mimomaternicove tehotenstvo a preto mam teraz hrozný strach. Vtedy som mala v 45dc hcg 2140.
  Tento krát ho mam vyššie. 12.3. Som mala hcg 51 a v piatok 19.3. Bolo hcg 2077. Myslíte že sa mám obávať a utekať naspäť na pohotovosť alebo je to normálne a mam počkať do piatku kedy mam prvé sono u svojho lekára? Ďakujem vám veľmi pekne za čas a odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v prvom trimestri súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Podľa opisu máte predpísanú potrebnú liečbu. Užívať môžete aj Ascorutin 3x1 tbl denne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • prve sono

  , Autor: ciculik84

  Dobrý deň,
  posledný menzes mi začal 17.1.2013 a následne som otehotnela. V piatok 1.3.2013 som bola na prvom sone u mojej gynekologičky, ktorá iba potvrdila graviditu a povedala, že nevidí viac ako gestačný vačok a žĺtkový vak, a teda že nevie ešte potvrdiť, či gravidita prebieha v poriadku. Ja som sa vo viacerých článkoch dočítala, že na konci 6.týždňa už by malo byť vidieť na sone srdiečko a embryo by malo mať asi 3mm. Doktorka na moju otázku, či je to v tomto štádiu v poriadku povedala, že to môže byť, ale že za týždeň už musí byť niečo vidieť. Objednala ma na 13.3.2013. Ja sa veľmi bojím, či som nepotratila, ovuláciu som mala v strede cyklu, vždy to dosť pociťujem, tak neviem, či to naozaj môže byť ku koncu 6.týždňa v poriadku, že pani doktorka nič nevidí. To čakanie ma dosť trápi. Ďakujem vopred za odpoveď. S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužial vám nepoviem nič viac ako vaša gynekologička. V tomto období sa naozaj jednoznačne nedá povedať, či sa jedná o včasnú graviditu a teda o týždeň bude všetko v poriadku alebo bohužial sa gravidita ďalej nevyvíja. Neostáva vám nič, len byť trpezlivá, vo veľa prípadoch ešte 6 týždeň je na prvý UZV priskoro, tak nezúfajte. Držím palce!