• Jemné spinenie

    , Autor: Dada9586

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na vás názor.
    Momentálne sa nachádzam v 5tt+2, mam problém s jemným špinenie od štvrtku. Ráno som na toaletnom papieri zbadala jemný hnedý výtok ktorý má veľmi znepokojil. Poobede sa už zmenil na ružový a tak som utekala na gynekologicku kliniku na vyšetrenie. Doktor ma prehmatal, spravil usg bolo vidno len gestacny vak cca 5mm a ze nevidí žiadne poškodenie, len strašne slabulinko ružový vytok, minimálny. V piatok som mala relatívne kľud a včera som opäť zbadala ružový vytok len na toaletnom papieri, ráno keď som sa zobudila mala som bledo hnedý výtok aj na intimke. Otehotnela som po iui, beriem 2x2 progestenale do pošvy. Mam bolesti podbruska ako pri ms. V roku 2017 som prekonala mimomaternicove tehotenstvo a preto mam teraz hrozný strach. Vtedy som mala v 45dc hcg 2140.
    Tento krát ho mam vyššie. 12.3. Som mala hcg 51 a v piatok 19.3. Bolo hcg 2077. Myslíte že sa mám obávať a utekať naspäť na pohotovosť alebo je to normálne a mam počkať do piatku kedy mam prvé sono u svojho lekára? Ďakujem vám veľmi pekne za čas a odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie v prvom trimestri súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Podľa opisu máte predpísanú potrebnú liečbu. Užívať môžete aj Ascorutin 3x1 tbl denne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.