Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,008 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mierne špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som v 9tt + 6 a pre 3 dňami som začala mať jemné špinenie ale len asi 2 krát za deň niekedy len raz keď som šla na WC. Včera som bola u doktora a ten mi povedal že bábätko je v poriadku a že ja nemám žiadne výrastky. Predpísal mi vitamíny Ascorutin. Včera večer som to mala znovu. V tomto období by som mala mať aj menštruáciu. Neviem či sa mám báť že sa niečo deje vážne alebo to prejde? Ak to nie je vážne kedy by to malo prejsť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne bežné. Odsledujte si to, pokračujte v liečbe a odporúčaniach Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho navštívte.

Podobné otázky

 • Dobrý deň

  , Autor: Dany

  Rada by som sa opýtala, som v 10 týždni tehotenstva. V sobotu 14.6. som mierne krvácala ale asi po nejakej hodinke to prešlo. V utorok 17.6. som bola pri svojej lekárke, ktorá ma uistila, že to bolo kvôli cyklu (v tom období by som mala dostať menštruáciu) a všetko je v poriadku. Objednala ma na kontrolu 3.7. Včera večer som opäť začala mierne krvácať , taktiež len chvíľku a potom to prestalo. Dnes ráno som mala taký svetlo hnedý výtok. Bolesti necítim len občas trošku kríže. Výtok mám stále ale už taký svetlý. Mám sa obávať. Toto je moje druhé tehotenstvo, pri prvom som nič také nezažila. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  mierne špinenie nevadí, je však na zváženie nejakí pdoproná liečba napr. Duphaston, to vám vaša lekárka zrejem predpíše keby tieto ťažksoti pretrvávali.
  Tiež užívajte magnézium.
  S pozdravom