• Nebije srdiečko a plod je o 2 tyzdne mensi

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den,

    v 9tt+1 mi bolo robene prve sono v tehotenstve. Dr. zial zistil ze plod zodpoveda 7 tt je mensi ako by mal byt. Nevidel ani akciu srdiecka ani prietoky krvi.
    Odporucil mi kyretaz cim skôr.
    Myslite ze je este je sanca ze predsa by sa mohla ukazat akcia srdiečka?

    Dakujem velmi pekne za odpoved

    Dobrý deň, ak v 7. týždni nie je prítomná akcia srdca, jedná sa o Missed Abortion, teda zamlčaný potrat a je potrebná revízia dutiny maternice. Ak sa jedná o žiadané tehotenstvo a nemáte ťažkosti, môže sa zrealizovať kontrolné USG s odstupom niekoľkých dní, neočakávajte však zázrak.