• Spermiogram

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na výsledky môjho priateľa.. v minulosti prekonal rakovinu semenníkov.. dnešný spermiogram mu vyšiel takto.. je tam šanca otehotnieť prírodnou cestou alebo umelé oplodnenie..alebo skôr žiadna .. ďakujem

    Skvapalnenie
    - Normálne

    Viskozita -
    Normálne
    Objem [ml]
    - 6,0

    pH
    - 8,0

    Agregácia
    - Nie
    Aglutinácia
    - Nie
    Koncentrácia spermií
    -19,0
    Celkový počet spermií [x106 v ejakuláte]
    - 114,0
    Celkový pohyb [%]
    - 65,1
    Celkový progresívny pohyb [%]
    - 44,5

    Progresívny rýchly pohyb [%]
    - 2,0
    Progresívny pomalý pohyb [%]
    - 42,5

    Podiel normálnych spermií [%]
    - 1,0

    Podiel živých spermií [%]
    - V norme

    Prítomnosť ďalších buniek:
    Koncentrácia guľatých buniek - < 1
    Nezrelé zárodočné bunky spermií
    - Nie

    Leukocyty
    - Nie

    Erytrocyty
    - Nie

    Epitélie
    - Nie

    Bunkové úlomky
    - Nie

    Baktérie
    - Nie

    Dobrý deň, spermiogram sa nedá hodnotiť ako jednoznačne patologický, aj keď pomer progresívne rýchlych a progresívne pomalých spermií je veľký, ale možnosť tehotenstva určite je. Nepoznám však všetky okolnosti, ani výsledky u Vás, ale ak bol spermiogram vyšetrovaný iba kvôli anamnéze partnera a Vy ste v poriadku, nevidím dôvod na spontánne otehotnenie. Samozrejme, ak by bol s otehotnením problém, riešením je aj centrum asistovanej reprodukcie. Predpokladám, že partner je stále sledovaný andrológom, takže je vhodné prekonzultovať jeho stav s jeho vyšetrujúcimi lekármi, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti.