• 1 pôrod a potom 3 potraty

    Dobrý deň. Stále sa neviem dopátrať, či môže žena otehotnieť, aj keď má muž horší spermiogram? Manžel bol na spermiograme v roku 2017. Výsledky boli trochu horšie, ale potom som otehotnela v r. 2019 - normálny prirodzený pôrod. Po tomto tehotenstve 3 potraty r. 2021 (13.tt), r. 2023 (7.tt), r. 2024 (7.tt), manžela posielajú na spermiogram, všetky vyšetrenia absolvované, hematológia v poriadku, imunológia( liečba nasadená až keď otehotniem), genetika v poriadku, endokrinológia (bez liekov, sledovaná, okamžité vyšetrenie až v tehotenstve). Mňa skôr zaujíma, či vlastne žena môže otehotnieť, aj keď má muž horší spermiogram alebo žena otehotnie, lebo nemám problém otehotnieť a môže tam byť tá spermia zlá, čiže to dieťa sa ako keby nedovyvinie a potom sú tie potraty ....neviem, či ma chápete, či som dobre položila otázku. Ďakujem

    Dobrý deň, to, že bol spermiogram vyšetrený v roku 2017 je t.č. už nepodstatné. Dôležitý je aktuálny stav spermiogramu, keďže sa spermiogram môže pomerne radikálne meniť. Záleží od výsledkov a patológie spermiogramu. Ak máte realizované všetky vyšetrenia, hematologické, endokrinologické, genetické a imunologické a výsledky sú primerané a nevysvetľujúce príčinu potratov, určite je potrebné vyšetriť aktuálny stav spermiogramu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.