• Nizke AMH

    Dobry den pan doktor. Mam 33 rokov.
    16 rokov som uzivala antikoncepciu a teraz pred tromi mesiacmi som ju vysadila, lebo som isla na konizaciu krcka a chceme mat s partnerom dieta. Bola som teraz u gynekologicky a brala mi krv na AMH a vysledok bol 0,08 ng/l. Hned mi vypisala listok do centra asistovanej reproducie. Tiez mi povedala, ze vysledok este nemusi byt 100%, lebo od vysadenia antikoncepcie musi uplynut nejaky cas. Myslite si, ze mozem s takou malou hodnotou prirodzene otehotniet alebo bude potrebne umele oplodnenie? Dakujem

    Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia, respektíve doba od ukončenia užívania hormonálnej antikoncepcie nemá vplyv na hodnotu AMH. S danou hodnotou AMH je šanca spontánneho otehotnenia naozaj veľmi nízka. Odporúčam navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, kde Vám vidi realizované všetky potrebné vyšetrenia, rovnako tak je potrebné aj vyšetrenie spermiogramu partnera a následne sa určí ďalší postup.