• Teratozoospermia

    Dobrý deň p. doktor. Priateľovi vyšlo zo spermiogramu teratozoospermia, má až 100% defekt hlavičky, 0% normálnych spermií. Dr. mu odporučila užívať Profertil a prísť o dva mesiace na kontrolný odber. Máme doma zakúpený Folandrol, môže užívať ten alebo radšej zvoliť Profertil ? Deti nemáme, posledné tehotenstvo skončilo MA 7tt. Môžeme sa naďalej snažiť, alebo si máme dávať pozor do kontrolného odberu? Myslíte, že je možné prirodzené oplodnenie pri tejto diagnóze?
    Ďakujem

    Dobrý deň, za týchto okolností výsledku spermiogramu si myslím, že je momentálne zbytočne sa snažiť. Vhodnejšie je užívať spomínané preparáty na úpravu spermiogramu a následne realizovať kontrolné vyšetrenie spermiogramu. Oba spomínané preparáty majú podobné zloženie, takže rozhodnutie je na V8s, ktorý preparát bude partner užívať. U muža je možná úprava spermiogramu v priebehu 2 - 3 mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.