• Neuspesne IVF

    , Autor: Majka1333

    Dobry den prajem pán Doktor.
    Absolvovala som 2 neuspesne IVF. Pri prvej stimulacii som mala 2 folekuly, 2 vajicka odobrate, ktoré sa oplodnili. Pre zuzeny krcok maternice nebol mozny transfer az na druhy cyklus. Krckom som podstupila dilataciu cervixu uspesne. 2 embya sa vsak nevyvinuli do blastocysty. Nebolo co zamrazit.
    Druha stimulacia sa vydarila, 8 folykuly, 7 oocytov, z coho 4 boli zrele a 3 dozrievali. Oplodnili sa vsetky. Iba jedno embryo bolo vhodne na transfer A kvality 8 bunkove. K zamrazeniu embya opat nedoslo, kvoly blastocysta.
    6.marca som mala transfer no zial po odbere na 9.den vysiel Hcg negativny.
    JA mám 35 rokov a partner 40, partner ma diagnozu asthenoteratozoospermia.
    Nás neuspech moze spocivat v mojich vajickach alebo v partnerovych spermiach? Zatial sme nepodstupili geneticke vysetrenie, cakame na termín. Dakujem.

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Určite je potrebné doplniť genetické vyšetrenie, prípadne aj imunologické a ak ste ešte nemali realizované hematologické a endokrinologické vyšetrenia, tak aj tie. Ak ste v riešení centra asistovanej reprodukcie, najvhodnejšie je sa pýtať v prípade nejasností tamojších lekárov, ktorí majú k dispozícii všetky výsledky vyšetrení, poznajú všetky okolnosti a majú o Vás najviac informácii.