• Oligoasthenoteratozoospermia

    Dobrý deň,
    môjmu mužovi diagnostikovali na spermiograme Oligoasthenoteratozoospermia. Nerozumiem tomu, pretože sa mi podarilo otehotnieť za 10 mesiacov 4 krát. Avšak 3krát som potratila. Teraz prebieha 4 tehotenstvo. Je možné, že potrácam kvôli tomu? Ďakujem.

    Dobrý deň, ak sa Vám aj napriek patologickému spermiogramu podarilo otehotnieť a už trikrát ste potratili, príčin môže byť viacero. Nepoznám však žiadne ďalšie bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani nálezy, či okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je vhodné doplniť hematologické, endokrinologické, genetické a imunologické vyšetrenie.