• Ovulácia

    Dobrý deň pán doktor, prosím aký konkrétny ovulacny test odporúčate? V minulosti som mala cyklus pravidelný (28 dni) ale minuly mesiac bol 25 dňový a teraz 26 dňový. Preto neviem čo si zadať do ovulacnej kalkulačky. Pri prvom dieťatku som mala cyklus pravidelný (28 dni) takze sa mi to ľahko rátalo. Vtedy som si pre potvrdenie ovulácie robila aj ovulacne testy avšak vždy mi vyšli negatívne ( predpokladám že falošne negatívne ) nakoľko som normálne otehotnela aj keď mi stále vychádzalo že nemám ovulaciu podľa testov. Ďakujem za radu

    Dobrý deň, úprimne, osobne ovulačné testy veľmi neuznávam. Aj keď viem, že žena v dnešnej dobe si chce byť istá a všetko, čo sa dá skontrolovať alebo nejakým spôsobom vyšetriť chce využiť, nie vždy je to rozumné a najlepšie riešenie. Pri snažení sa otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, 2 až 3 krát týždenne, počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete urobiť tehotenský test.