• Ako správne užívať Duphaston?

    Dobrý deň,

    bol mi predpísaný duphaston na úpravu MC, kedže sa mi predlžoval pomaly na 35 dni. Chcem sa preto opýtať lekárka mi povedala, že ho mám brať od 11. do 25. cyklu preto sa chcem opýtať či sa to berie ako 11 deň cyklu alebo od 11 dňa po MS teda už aj po ovulácii. Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, schémy užívania Duphastonu sú rôzne, podľa toho, čo sa rieši. Prvý deň cyklu si rátate ako prvý deň menštruácie. Teda 11. deň cyklu je 11 dní od začiatku menštruácie. Ovulácia štandardne prebieha na 14. až 16. deň cyklu.