• Bolesti v podbrušku

    , Autor: Karinn

    Dobrý deň prajem, aktuálne som v 31+5tt a posledné 3dni cítim ako keby menštruačné bolesti.. bolest v krížoch a v podbrušku niekedy aj také pichanie zo spodu.. Tieto bolesti sa väčšinou objavujú na večer..možno raz za hodinu.. Môžu to byť prosím Vás už falošné konktrakcie? Nie je to priskoro? Môj gynekológ ordinuje až 8.12. a nechcem zbytočne chodiť na pohotovosť.. ale neviem či je to v normálne alebo sa mám obávať.. Ďakujem.

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Áno, teoreticky sa môže jednať aj o tonizácie maternice. Ak by došlo k spravidelneniu alebo zintenzívneniu týchto bolesti, prípadne k zhoršeniu zdravotného stavu, vyhľadajte v prípade nedostupnosti obvodného gynekológa tehotenskú pohotovosť v nemocničnom zariadení.