Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,816 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti v podbrušku

  , Autor: Karinn

  Dobrý deň prajem, aktuálne som v 31+5tt a posledné 3dni cítim ako keby menštruačné bolesti.. bolest v krížoch a v podbrušku niekedy aj také pichanie zo spodu.. Tieto bolesti sa väčšinou objavujú na večer..možno raz za hodinu.. Môžu to byť prosím Vás už falošné konktrakcie? Nie je to priskoro? Môj gynekológ ordinuje až 8.12. a nechcem zbytočne chodiť na pohotovosť.. ale neviem či je to v normálne alebo sa mám obávať.. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Áno, teoreticky sa môže jednať aj o tonizácie maternice. Ak by došlo k spravidelneniu alebo zintenzívneniu týchto bolesti, prípadne k zhoršeniu zdravotného stavu, vyhľadajte v prípade nedostupnosti obvodného gynekológa tehotenskú pohotovosť v nemocničnom zariadení.

Podobné otázky

 • Utp

  , Autor: Hanka21

  Zdravím som už 2 týždne po utp, ale Dr mi zistil malú cystu na vaječníku povedal že sa to môže vylúčiť aj z prvou menštruáciou, špinenie už po utp nemám ak by sa náhodou nedostavila červená riešiť to?
  Mávam aj silnejšie bolesti v podbrušku a v ľavom vaječníku. Dúfam že to není nejaky ďalší problém Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaná “cysta” na vaječníku môže byť aj žlté teliesko, ktoré je normálnou súčasťou počas tehotenstva. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Bezpecnost

  , Autor: VL95

  Dobry den pan doktor, chcela by som prosim pocut Vas nazor na bezpecnost pohlavneho styku pri diagnoze uterus didelphys. Som v 7tt, pani doktorka povedala ze sex je v poriadku, ale po sexe,ci orgazme ma prepadne jemna a len chvilkova bolest v podbrusku. Nemoze to byt ohrozujuce pre babatko? Dakujem Vam za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané bolesti v podbrušku po pohlavnom styku, či po dosiahnutí orgazmu sú pomerne časté a normálne. Nesúvisia veľmi s vrodenou vývojovou chybou maternice. Na zárodok to vplyv nemá. Odsledujte si to. Pri pochybnostiach alebo obavách môžete dodržiavať pohlavnú abstinenciu.

 • Krvácanie po cisarskom reze

  , Autor: Aďka 2000

  Dobrý deň, som štvrtý týždeň po cisárskom reze. Hneď po pôrode som mala bolo krvacanie, potom hnedý až priesvitný výtok. Teraz mám vsak druhý deň mierne bolesti v podbrušku ako pri menštruácii a opäť sa obnovilo krvácanie s kuskami zrazenín. Môže to byť takto skoro menštruácia alebo mám vyhľadať lekára? Teplotu nemám a bábätko nekojim.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte šestonedieľka. Na menštruáciu je ešte priskoro. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, prípadne Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti po Upt

  , Autor: Lubica112

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa spýtať či je nutne navštíviť lekára 2.3.2021 som bola na umelom prerušení tehotenstva v 9 týždni, všetko prebehlo bez komplikácií po zákroku som krvacala ale do večera sa to ustálilo na špinenie to o 2 dni prešlo. Občas ku večeru cítim veľmi slabé bolesti v podbrušku ktoré do rana zmiznú. Dnes ráno som sa zobudila a od rana cítim take bodave miestami až bolesti ale nie v podbrušku ale v pošve na ľavej strane z čoho to môže byt? Nekrvacam ani nespinim. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko je sa takto vyjadriť. Boli ste v III. mesiaci tehotenstva a maternica už bola zväčšená. Opisované bolesti môžu byť spôsobené sťahovaním sa väzov pri sťahovaní maternice. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Dulka

  Dobrý deň prajem. Prosím vás chcela by som sa opýtať, pred dvomi týždnami som bola na kontrole po šestonedelí. Dr. nevidel žiadny problém povedal, že je všetko v poriadku. Poznamenal len, že do pár dní sa objabí menzes. No ten stále neprišiel. Prosím vás o radu, či mám ísť opäť k dr alebo počkať.(nekojím) Bolesti v podbrušku boli ale nič extra. Ďakujem krásne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po skončení šestonedelia je obnova menštruačného cyklu individuálna. Lekár zhodnotil blížiaci sa menzes pravdepodobne na základe výšky sliznice maternice. Nemusí však striktne dôjsť k spusteniu menštruácie. Nemusíte sa obávať, lekára navštíviť nemusíte, ak nemáte žiadne ťažkosti. Odsledujte si to.