Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Covid

  , Autor: hirjakova-monika

  Dobry deň,môjmu manželovi včera potvrdil antigenovy test pozitivitu na Covid19,mal teplotu do 38,bol slabý,točila sa mu hlava,plný nos a trochu kašeľ.Ja som momentálne v 21 TT,oddnes má boli hrdlo,bolia ma kolená,hlava,teplota 37,4,cítim sa slabo.Moja otázka sa týka mojho dieťatka,keďže ja som testovaná nebola,tak neviem či som pozitívna aj ja,v prípade že by som bola aký dopad to môže mať na moje dieťa?Pohyby cítim.Mam sa dať otestovať aj ja?Hoci považujem to za zbytočné,keďže sme všetci v karanténe a poradňu mám až v januari.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak žijete v spoločnej domácnosti s človekom pozitívne testovaným na COVID-19 a máte prejavy ochorenia, je pravdepodobné, že ste pozitívna aj vy a preto ste spolu v domácej karanténe. Podľa posledných štúdií to zásadný vplyv na tehotenstvo nemá, je to porovnateľné s chrípkou.

Podobné otázky

 • Opakovane pptraty

  , Autor: Simonka256

  Dobry den,mam za sebou 1 uspesne tehotenstvo a 5rocnu dcerku. Od roku 2020 sa mi ale nedari donosit babatko, 3x potrat v 8tt,zistena dedicna porucha zrazanlivosti krvi.Pocas posledneho tehotenstva som si pichala injekcie od 1 do 29tt.Tehotenstvo skoncilo pred tyzdnom,porodom mrtveho babatka ktoremu prestalo byt srdiecko.Pocas tehotenstva bolo vsetko v uplnom poriadku.Cakame na vysledky z pupocnej snury a placenty. Lekarka uviedla 3 mozne priciny,prekonany covid v 12tt,chromozomy alebo Downov syndrom.
  Mam nabrat odvahu a otehotniet zasa?Velmi chceme babatko ale bojim sa zopakovania scenara...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam realizovať hematologické, endokrinologické a genetické vyšetrenia. Ak máte hematológom potvrdený trombofilný stav, aplikovali ste si injekcie a aj napriek tomu by sa preukázala trombóza pupočníka, bude potrebné vyšetrenie zopakovať a v prípade tehotenstva aplikovať vyššiu dávku nízkomolekulárneho heparínu. Ak došlo k predčasnému pôrodu v 29. týždni tehotenstva, s ďalším otehotnením by som počkal minimálne 3 - 4 mesiace a pred samotným snažením sa otehotnieť by som realizoval vyššie spomínané vyšetrenia. Takto sa Vám bohužiaľ neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Očkovanie po cisárskom reze

  , Autor: Barbi717

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať na očkovanie proti covidu, po cisarskom reze. Rodila som 29.11.2021 , je potreba ešte nejaký čas počkať ? Mala som vnútromaternicový zápal , ak aj ta informácia je pre Vašu odpoved dôležitá . Vopred Vám ďakujem za odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už nemáte žiadne ťažkosti, môžete sa nechať zaočkovať, prípadne môžete počkať do skončenia šestonedelia a až následne sa nechať zaočkovať.

 • Krvná zrazenina

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa opýtať, som týždeň po sekcií a v oblasti pupku sa mi urobila krvná zrazenina modrina. Užívam antibiotiká kvôli covidu a týždeň mi bol podávaný fraxioarine. Prosím Vás z čoho to môže byt? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvná podliatina, alebo modrina sa po cisárskom reze môže vyskytnúť ako v oblasti operačnej rany, tak aj vyššie v oblasti pupka. Je to spôsobené tlakmi počas vybavovania plodu. Spomínaná modrina sa sama vstrebe, treba tomu dať čas. Nemusíte sa obávať. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • Korona

  , Autor: Kimimela

  Dobrý deň,
  dnes som sa dočítala, že už aj v Šaci sa bude testovať na Covid-19 a som trochu znepokojená - v článku sa uvádza, že ak pacient neprejde cez triage, pošlú ho na odbery - lenže triage sa vykonáva vovnútri, v uzavretom priestore, takže sa kľudne môže stať, že predo mnou bude čakať nakazený pacient. Keď som šla na poradňu, musela som prechádzať po chodbe okolo "červenej zóny" pre pacientov s Covid..aký má potom zmysel oddeľovať vchody ? Píšem za viaceré tehotné, ktoré sa obávajú, že sa cestou na poradňu nakazia. Snažíme sa dodržiavať všetky opatrenia a nikam nechodíme, len aby sme neohrozili bábätko a seba a tieto návštevy poradní sa nám teraz zdajú obzvlášť riskantné. Viete nás nejako uistiť, že riziko nákazy je minimálne ? Ďakujem za odpoveď !

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v najbližších dňoch sa bude meniť organizácia aj spôsob, ako aj miesto vykonávania triage. Červená zóna začína až za spomínanými dverami s označením Červenej zóny. Coronavirus sa nešíri vzduchom. Ak bude mať každý človek nasadené ochranné osobné pomôcky, nenakazí sa. Pred nemocnicou sa v týchto dňoch postavili stany, kde bude prebiehať triage ako aj testovanie. Sledujte usmernenia a dodržujte pokyny pred, ako aj v areály nemocnice.

 • sestonedelie s ruskom

  , Autor: Daniellka

  Dobrý deň, objavila sa informácia, že mamička je povinná mať pri pôrode rúško, aby chránila seba, dieťatko a personál. Preto sa chcem opýtať, ako je to s pobytom na oddelení šestonedelia, nakoľko asi nie je správne, aby bola na izbe s mamičkou a jej dieťatkom 4 dni ubytovaná iná mamička so svojim dieťatkom. A ako prebieha prvá doba pôrodná na tzv."vzdychárni". Všetky mamičky sú tam spolu? Nie je to obrovské riziko nákazy? Prvá doba pôrodná predsa môže trvať aj desať hodín. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, od príjmu na pôrodnú sálu až po preklad na šestonedelie je nutné mať na sebe rúško. Na oddelení šestonedelia prebieha hospitalizácia viacmenej štandardne. Rozprávame sa o zdravých pacientkach s negatívnou cestovateľskou anamnézou a negatívnym kontaktom s nakazeným alebo možným nakazeným, teda o pacientkach, ktoré prešli trige s negatívnym výsledkom. Ešte pred vstupom do nemocnice každý pacient musí prejsť cez triage. Akonáhle sa jedná o pozitívneho pacienta alebo o možne pozitívneho pacienta a nejedná sa o akútnu zdravotnú starostlivosť, pacient je transportovaný do nemocnice určenej pre COVID-19 pacientov. Ak transport nie je možný, čo sa týka konkrétne pôrodu, ten prebieha na samostatnej pôrodnej sále, so zvýšenými ochrannými pomôckami, rovnako tak po pôrode je mamička izolovaná. Je vyhlásený absolútny zákaz návštev, to znamená, že pacient sa počas hospitalizácie nestretne okrem personálu so žiadnou návštevou.