• Covid

    , Autor: hirjakova-monika

    Dobry deň,môjmu manželovi včera potvrdil antigenovy test pozitivitu na Covid19,mal teplotu do 38,bol slabý,točila sa mu hlava,plný nos a trochu kašeľ.Ja som momentálne v 21 TT,oddnes má boli hrdlo,bolia ma kolená,hlava,teplota 37,4,cítim sa slabo.Moja otázka sa týka mojho dieťatka,keďže ja som testovaná nebola,tak neviem či som pozitívna aj ja,v prípade že by som bola aký dopad to môže mať na moje dieťa?Pohyby cítim.Mam sa dať otestovať aj ja?Hoci považujem to za zbytočné,keďže sme všetci v karanténe a poradňu mám až v januari.Dakujem

    Dobrý deň, ak žijete v spoločnej domácnosti s človekom pozitívne testovaným na COVID-19 a máte prejavy ochorenia, je pravdepodobné, že ste pozitívna aj vy a preto ste spolu v domácej karanténe. Podľa posledných štúdií to zásadný vplyv na tehotenstvo nemá, je to porovnateľné s chrípkou.