Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,420 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Aniball

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som cvičiť so zdravotníckou pomôckou Aniball, pár dni sa mi podarilo cvičiť bez komplikácií. Po niekoľkých dňoch som po vytlačení balónika len s obvodom 18cm začala krvácať. Utekala som na urgent čo sa deje, keďže v krvi boli aj dve väčšie zrazeniny čerstvej krvi. Tam mi potvrdili moje tušenie,že som sa balonikom iba poranila pri vstupe. Odporúčanie bolo dva dni si dať prestávku s cvičením, aby sa ranky zahojili a môžem pokračovať. Prestávku som dodržala a začala znova cvičiť s tým,že už dva dni za sebou sa mi stalo,že len pri vstupe balonika pri úplnom vyfuknutí začnem krvácať. O chvíľu budem končiť 38tt. Napriek tomu sa chcem spýtať, či je možné pokračovať v cvičení aj napriek tomu, že stále po zavedení baloniku krvacam a či toto krvácanie nemôže ublížiť bábätku. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z poranení pošvy plodu neublíži, ale ak ste iba na obvode 18 cm, nemá zmysel ďalej navyšovať obvod, ale skúsiť znížiť obvod a bezpečne balónik vytlačiť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Cvicenie s aniballom

  , Autor:

  Dobry den, som v 35+4 tt, hrdlo 2 cm, vonk. branka pre prst v celom rozsahu, VB hmatny, PV stoji, hlavicka plodu volne nalieha. Je to druhe dieta, pri prvom som bola na 1 cm otvorena 3 tyzdne pred porodom. Chcem sa spytat, ci v takomto pripade mozem cvicit s aniballom. Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti sa s Aniballom odporúča začať cvičiť až po ukončení 36. týždňa tehotenstva.

 • aniball pri rizikovom tehotenstve

  , Autor:

  Dobry den, chcela by som sa opytat ci doporucujete cvicit s balonikom Aniball pred porodom zenam, ktore maju skrateny krcok maternice (na cca 1cm v 36.tyzdni). Alebo v takychto pripadoch staci masaz hradze ako priprava na porod? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte bolesti, a krčok je skrátený, ale uzavretý, môžete používať Aniball, ale až od ukončeného 36. týždňa tehotenstva.

 • Vytok

  , Autor:

  Dobry den pan doktor som 39tt aj nieco a stale rano po prebudeni mam mokro na gatkach par dni .. Moze sa jednat o vytok?? Alebo o zostatok lubrikantu? Nakolko kazdy vecer pred spanim cvicim s aniball balonikom? Cez den to nemavam.... Spoznala by som ak by slo o odtok plodovej vody??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o vodnatejší výtok,ako aj o zvyšky rozpusteného lubrikantu, ktorý ráno pri postavení sa vytečie z pošvy. Pri odtoku plodovej vody odtečie väčšinou väčšie množstvo vody a odtok je počas celého dňa, nie iba ráno. Odsledujte si to, samozrejme pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť, kde jednoznačne vylúčia alebo potvrdia odtok plodovej vody.

 • Hlienova zatka

  , Autor:

  Ďakujem za odpoved neviem kolko ma vyjst tej hlienivej zatky ale rano jej bolo viac aj poobede trosku bolo.... Tak neviem ci mozem nadalej cvicit stym aniballom ci sa nemoze zaniest nejaka infekcia alebo neviem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa nejedná o odtok plodovej vody, plodové obaly nie sú porušené a infekcia sa tak k plodu nezanesie a s Aniballom môžete cvičiť. Pri podozrení na odtok plodovej vody navštívte pôrodnicu, v ktorej plánujete rodiť.

 • Hlienova zatka

  , Autor:

  Dobry den pan doktor som v 38tt a rano mi odisla hlienova zatka. Chcem sa vsak opytat ci nadalej po jej odteceni mozem cvičiť s aniballom. ĎAKUJEM za skoru odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jedná iba o postupné vyplavovanie hlienovej zátky, s Aniballom môžete cvičiť naďalej.