• otázka

    Dobry večer,
    ďakujem za všetky vaše rady, veľmi mi pomohli a mala by som na Vás ešte jednu otázku. Lekár mi zistil chlamídie, na internete som sa dočítala že sa to prenáša hlavne pohlavným stykom. Mala som iba jedného partnera a som s ním 2 roky, takže ja som sa nemohla nakaziť od iného. Môj partner však predo mnou...teda pred 2mi rokmi aj niečo mal "známosť" ...je ale možné aby sa nakazil od tej jeho známosti a bol nositeľom on... tak dlhu dobu? bez priznakov u neho alebo u mna?...Alebo je viac pravdepodobné že ma s niekym podviedol a tak sa nakazil on a tým pádom nakazil aj mna? (On tvrdí že nikoho iného nemal) Alebo je iná možnosť ako som tie chlamídie ja alebo partner mohli dostať?
    Chcem Vás poprosiť o Váš názor. Ďakujem veľmi pekne.
    Prajem Vám pekný deň.

    Dobrý deň,
    chlamýdie sú síce pohlavne prenosné ochorenia no presne ako hovoríte, veľmi často ide o bezpríznakovú infekciu, ktorá ako aj u vás tak aj u partnera mohla prebiehať absolútne bez akýchkoľvek prejavov infekcie či zápalu. Preto sa váš partner mohol kľudne nakaziť pred dvoma rokmi a nemusel mať vôbec žiadne ťažkosti. Upozorňujem, že je nutná terapia oboch partnerov. Chlamýdie môžu spôsobovať neplodnosť.