• Mešká M

    Dobrý deň.. na konci októbra som mala 4 dni pred očakávanou menštruáciou pohlavný styk.. následne som až 1.12. mala takú zvláštnu M ktorá pripomínala skôr obyčajnú krv.. od vtedy nič.. robila som test už 4x a vždy vyšiel negatívny... Bojím sa... Nemôžem byť teraz tehotná.. k lekárovi sa ísť bojím, keďže mám 18 a nebola som ešte u gynekológa.. mám pred tým veľký strach

    Dobrý deň, ak žijete pohlavným životom a máte 18 rokov, návšteva gynekológa je nevyhnutná. Pre definitívne vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva je nutné vyšetrenie krvi ako aj USG vyšetrenie. Prvú návštevu u gynekológa by mala žena absolvovať po príchode prvej menštruácie eventuálne po začatí aktívneho pohlavného života.