Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápaly

  , Autor: Marijka

  Dobrý deň mala by som otázku, s partnerom sme spolu 3 roky, pri pohlavnom styku nepoužívame ochranu, raz mi zistili,že mám ureoplazmu, ktorú sme vyliečili, obaja sme brali na to antibiotiká, po vyliečení som viackrát dala robiť moč na rozbor,vždy bol negat., no poslednú dobu som mala viackrát za sebou zápal, chcela by som sa opýtať, či používaním ochranu zabránim vznik zápalov alebo ako im predísť, niečo na podporu imunity alebo? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte na mysli používanie bariérovej antikoncepcie vo forme kondómu, tá nezabráni prenosu pohlavne prenosných ochorení, ani nezabráni prenosu infekcie. Odporúčam si pravidelne v intervaloch realizovať desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami na podporu obnovy vaginálnej mikroflóry. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Opakované zápaly

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň, opakovane už asi 4 mesiac mám zápaly v pošve, gynekologička mi dala len antibiotiká ktoré mi nerobili dobre väčšinou som mala nežiaduce účinky.
  Tentokrát keď som bola na kontrole my dala Biseptol 480, aby som to doliečila. S mužom sa snažíme o bábätko, a veľa som aj študovala, že Biseptol nie je vhodný pri tehotenstve. Chcela by som sa teda spýtať, že či môžem ten Biseptol, alebo by ste mi vedeli poradiť niečo iné, čo nie je tak škodlivé. Prípadne čo by som si mohla kúpiť, aby sa mi tie zápaly alebo mykozy opakovane nevracali.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba vaginálnych infekcií sa dáva cielene podľa výsledku kultivácie a citlivosti vykultivovanej baktérie, prípadne pri pretrvávaní ťažkostí aj pri negatívnom výsledku základného kultivačného vyšetrenia sa realizujú rozšírené výtery na mikrobiologické vyšetrenia. Počas liečby vaginálnej infekcie nie je vhodné praktizovať pohlavný styk, ani sa pokúšať otehotnieť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.

 • reakcia na lieky

  , Autor: Zuz11

  Dobrý deň, už dlhšie pociťujem pálenie hlavne medzi pošvou a ústim močovej trubice. Doktor mi predpísal viacero liekov... vyplach+gynazol, macmiror, imacort. Problém je, že po aplikovaný hocijakého lieku, pociťujem na vonkajšej oblasti genitálii silné pálenie, ktoré neprejde ani za 5, 10 či 15 minút. Poslednú liečbu macmimoru som ani nedobrala. Dlhodobo užívam probiotiká. Len ja pálenie stále mám, môže to byť aj suchosť? Z toho genitálneho pálenia dostávam aj zápaly močových ciest. Z kultivácie moču ani z pošvy mi nič nevyšlo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, otázne je, či sa nejedná o kožné ochorenie v oblasti genitálu a tak je antibakteriálna, či antiinfekčná liečba neúčinná a naopak môže ešte viac prehĺbiť začervenanie a pálenie. Vhodné je potom uvažovať o krátkodobej aplikácii kortikosteroidných mastí. To je však skôr otázka na dermatológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Stafylokok

  , Autor: Kacenka1991

  Dobrý večer pán doktor,

  chcela by som sa tohto cestou poradiť...
  Mame v rodine stresovu situáciu a pod vplyvom týchto okolností mi začali zdravotne problémy..
  Išla som na gynekolgiu kde mi môj pán doktor urobil všetky vysetrenia(sono,ster na cytologiu a kultivaciu),odbery..
  Všetky výsledky boli negatívne,nič sa nenašlo napriek bielym hustým vysokom ktoré mam par mesiacov z tohto dôvodu som mala prekrveny krcok (erozia krcku to nazval pán Dr.)urobili sme pre istotou biopsiu ešte čakám stále na výsledok.
  Medzitým som absolvovala aj vyšetrenia u mojej obvodnej lekárky nakoľko ma začali bolieť kríze a ako keby také pichanie v chrbte.
  Všetky výsledky boli v norme akurát v moci mi našli leukocity,mne to nedalo išla som k urologicke kde bolo urobené sono oblicky a mechúr a znova bol moc odoslaný na rozbor.
  Výsledok stafylokok a enterokokus.
  Trpim už niekoľko rokov na zápaly mocoveho mechúra.
  Chcela by som sa tohto cestou opýtať ci tieto bakterie môžu spôsobovať vaginalne vytoky ?
  Pripadne môžu spôsobovať také ako keby pocity pochania v chrbte?
  Ešte doplním,že gynekológ si všimol na sone v mechure viacero bakterii predpísal monural (prestalo mi pichanie v podbrusku,ale v chrbte ostalo).
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže močová rúra je u ženy veľmi blízko pošvovému vchodu, prenos infekcie z močových ciest do pošvy je jednoduchá. Áno, patologické vaginálne výtoky môžu byť spôsobené infekciou spôsobenou aj týmito baktériami. Pichanie v chrbte môže znamenať problém na úrovni obličiek, či močovodov. Vyčkal by som výsledky všetkých vyšetrení. Preventívne si môžete realizovať kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry. Ak nebola prítomná infekcia v bežnom kultivačnom vyšetrení pošvy a ťažkosti pretrvávajú, môže sa ešte doplniť rozšírený výter z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Podľa opisu mi však skôr príde, že problém bude najskôr v močových cestách.

 • Opakované zápaly

  , Autor: Amy_1

  Zdravím, už asi pol roka sa mi stale opakujú zápaly , cítim nutkanie na močenie , palenie v močovej trubici . Už viac krat som bola aj u gynekológa no zapaly sa mi stale vracaju . Už som z toho naozaj zúfala ... Môže to byť z pohlavneho styku ? Mal by sa liečit aj priateľ? Ďakujem za akúkoľvek radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže sa jedná o urologické ťažkosti, navštívil by som urológa, ktorý aj na základe vyšetrenia moča určí príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.