• Zápal mocovych ciest

    , Autor: Simonas

    Dobry den chcen sa poradit ohladom opakovanych zapalov mocovych ciest. Ktore bakterie v posve by ho mohli sposobovat. Chcela by som s aobjednat u svojej lekarky na kultivaciu len sa chcem spytat ci by to bolo mozne zistit zo standardnych vysledkov.

    Dobrý deň, na zistenie príčiny zápalu močových ciest sa musí realizovať vyšetrenie cievkovaného moču, kde sa v prípade prítomnosti baktérií realizuje kultivačné vyšetrenie moču, na základe ktorého sa zistí konkrétna baktéria. Najčastejšie je baktériou, ktorá je prítomná v pošve a často spôsobuje aj zápaly močových ciest E.coli. Bez výsledkov vyšetrenia moču a pošvy sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ako aj obvodného lekára, ktorý Vám vie realizovať vyšetrenie moču.