• Zápal

    Dobrý deň mala by som otázku a chcela by som poradiť pociťujem dlhodobo svrbenie zo spodu všetky možné vyšetrenie mam porobené doktorka ma poslala ku svojej obvodnej lekárke zobrala mi moč na kultiváciu a s tej kultivácie sa dajú zistiť aj baktérie ako sú ureaplazma alebo aj mykoplazma kvasinky? Mala som aj zápal močových ciest tam vyšla nejaka baktéria ale už to mám preliecene a teraz pociťujem bolesti v podbruši a mierne krvavy výtok môže to byť aj z prechladnutia? Môže byť krvavy výtok zo zápalu alebo s prechladnutia? Ďakujem.

    Dobrý deň, nie, chlamýdie, ureaplazmy, či mykoplazmy sa zisťujú mikrobiologickým sterom z krčka maternice, či močovej rúry. Nevyšetrujú sa vrámci klasického kultivačného vyšetrenia. Príčin ťažkostí môže byť viacero. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, výsledky vyšetrení, či nálezy, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach ako aj pri ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať ster na STD a mikrobiologické vyšetrenia a eventuálne Vás vie odoslať aj na urológiu-