Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Otázka

  , Autor: Sofia0123

  Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať že koľko trvá kým sa vajíčko oplodny od pohlavného styku ?že by začali nejaké príznaky mám bolestivé prsia na dotik je skoro?príznaky 2tyzdne od pohlavného styku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, oplodnenie vajíčka po pohlavnom styku je individuálne. Záleží od viacerých okolností. Je to však otázka desiatok hodín. Maximálne v priebehu 12 - 24 hodín je vajíčko pripravené sa spojiť s jednou z milióna spermii. Ak spermia prenikne do vajcovodu a vajíčko sa v ňom nenachádza tak zostanú na stene vajíčkovodu a čakajú. Životnosť spermii je 48 hodín, niektoré však prežívajú aj 3 dni. Ak v tomto čase nastane ovulácia, spermie zachytia vajíčko a vyštartujú k nemu. Približne 13 dní trvá kým sa vajíčko v maternici pevne uhniezdi. Niektoré ženy pozorujú na 11-12 deň po oplodnení veľmi slabé krvácanie trvajúce 1-2 dni. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dusanka

  , Autor: Patoduska223

  Dobrý deň prajem mám na vás prozbu chcela by som vedieť ako prebieha genetické vyšetrenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to otázka pre genetika, takže sa Vám ku priebehu genetického vyšetrenia neviem bližšie vyjadriť, ani mi to neprináleží, keďže je to mimo môjho odboru. Väčšinou však prvá návšteva prebieha formou konzultácie, odobratím anamnézy, získaním potrebných informácií, následne sa odoberá krv a vyhodnotia sa výsledky.

 • Usg

  , Autor: MarSof3024

  Fertilny typ mliečnych žliaz bilat s v medzernym tukovými tkanivom.Parenchyn má vyššiu echogenitu,hrubšiu echostrukturu s tkaninovymi tieňmi ,vľavo v DMQ na c8 na rozhraní areoly a kože prítomný hypoechog.lozissko so zvlnenymi okrajmi o veľ .14x8 mám.mliekovody nie sú dilatovane.kozna vrstva je jemná primeranej šírky.hladky kontúr.Podkozna i retromamarna tuková vrstva má primeranú echotexturu i echogenitu.Retromamarne je stena hrudna hladká,dobre ohraničená.V axilach t.č.zvatsene LU nie sú prítomné.
  Záver:Vazivove zmeny podporného tkaniva.V.s.FIA l.sin..Vzhladom na nemennost nálezu BIRADS2.

  Tento nález som vám písala 3.4 .mam otázku mám pod kľúčnou kosťou taký hrbolcek je to bolestivé.uz asi týždeň ale približne pred mesiacom som si natiahla ako prsny sval a teraz ten hrbolcek .neviem či to súvisí s tým alebo sa mám báť.Prsia mám citlivé mám pred menštruáciou.Neviem či ísť za gynekológom alebo k inému lekárovi.prepacte možno hlúpa otázka ale až o týždeň mám termín.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu máte v ľavom prsníku fibroadenóm, čo je väzivový nezhubný nádor prsníka. Keďže ho máte podľa opisu už dlhšie a nemení svoju veľkosť, záver BI RADS 2 znamená benígny (nezhubný) nález, bez známok malignity (zhubnosti - laicky rakoviny). K spomínanému “hrbolčeku” sa Vám neviem vyjadriť, ak ste si však natiahli sval, nevylučujem, že Vás bolí úpon svalu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Odsledujte si to. Navštívte lekára podľa odporúčania a objednania.

 • dlhý let po konizácii

  , Autor: Era

  Dobrý deň,
  moja dcéra 32 rokov podstúpila konizáciu dna 22.3.2023 - výsledky boli v poriadku, poškodené bunky boli odstránené, je už po menštruácii a zatiaľ je všetko v poriadku. Moja otázka je či môže absolvovať dlhý cca 20 hodinový let v máji?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dcéra nemá žiadne ťažkosti, nevidím dôvod na to, aby nemohla absolvovať spomínaný let lietadlom.

 • Sekundárna amenorea

  , Autor: natie

  Dobrý deň, prosím vás, od svocjih 17 rokov sa trápim so sekundárnou amenoreou, teraz mám 18. Bol mi robený hormonálny profil a mám nedostatok estrogénu a progesteronu. Pre návrat som skúsila už všetko možné (bylinky, vitamíny, prírodné lieky, gynex, vyradila som namáhavé aktivity a cvičenie, dokonca som bola na 2 vyvolavacich injekciach u gyn), ale nič z toho nezabralo. Moja gyn vidí cestu už len s antikoncepciou, ale ja by som potrebovala dostať menštruáciu svoju, prirodzenu, nie umelo vyvolanu, navyše sa bojím o svoju psychiku pri brani antikoncepcie. O žiadnej inej možnosti ako antik.mi nepovedala a ani nechcela počuť, chcem sa preto spýtať vás, vedeli by ste mi, prosím, poradiť nejakú možnosť, liečivo, kľudne aj klasické lieky? Veľmi by ste mi tým pomohli, pretože ma to naozaj veľmi trápi a prestávam mať silu tento môj problém naďalej riešiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, celý menštruačný, ako aj ovulačný cyklus fungujú na princípe zmien hormonálnych hladín. Keďže je to otázka hormonálna, problém sekundárnej amenorrhey je často hormonálny, ak sa samozrejme vylúčia všetky ostatné možné príčiny, preto je aj liečba hormonálna. Existujú viaceré hormonálne preparáty, ktoré sa však aplikujú väčšinou jednorázovo, prípadne aj niekoľkokrát, ale nemusia dosiahnuť trvalé výsledky. Hormonálna antikoncepcia sa používa dosť často na úpravu a riadenie menstruačného cyklu. Niekedy stačí aj niekoľkomesačná liečba. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nevidím však problém vyskúšať hormonálnu antikoncepciu, ktorá by mohla vyriešiť Vaše problémy.

 • Deflagyn a baby project

  , Autor: wewerkus

  Dobry den pan doktor.
  Poprosila by som Vas o radu. Mam 39 rokov, minuly rok som potratila, potom som sa liečila s ureko mikoplazmi, potom kvasinky mi vysli, a teraz citologia 1,5. Krčok vyzera dobre.Ale lekarka mi odporucila deflagyn. Proti kvasinkam som dostala entizol, dobrala som ale uz by sme teda radi isli na baby projekt, mam pocit ze sa cely rok len liečim a liečim.
  Po protikvasinkovej diete sa citim velmi dobre.
  Otazka je ci sa mozeme snazit o babatko...neviem ci si mam ten deflagyn objednat, pocas liecby asi babatko planovat nemozeme vsak?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pojem "cytológia 1,5" mi nič nehovorí, neviem ani, kvôli čomu Vám bol odporúčaný DeflaGyn, takže sa Vám neviem takto bližšie vyjadriť. Nepoznám ani odporúčania Vášho obvodného gynekológa, ani prípadné plánované vyšetrenia. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku a Váš obvodný gynekológ Vám nepovedal inak, nevidím dôvod, prečo by ste sa nemohli snažiť otehotnieť. Najvhodnejšie je sa však pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení a a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.