• Otázka

    , Autor: Sofia0123

    Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať že koľko trvá kým sa vajíčko oplodny od pohlavného styku ?že by začali nejaké príznaky mám bolestivé prsia na dotik je skoro?príznaky 2tyzdne od pohlavného styku

    Dobrý deň, oplodnenie vajíčka po pohlavnom styku je individuálne. Záleží od viacerých okolností. Je to však otázka desiatok hodín. Maximálne v priebehu 12 - 24 hodín je vajíčko pripravené sa spojiť s jednou z milióna spermii. Ak spermia prenikne do vajcovodu a vajíčko sa v ňom nenachádza tak zostanú na stene vajíčkovodu a čakajú. Životnosť spermii je 48 hodín, niektoré však prežívajú aj 3 dni. Ak v tomto čase nastane ovulácia, spermie zachytia vajíčko a vyštartujú k nemu. Približne 13 dní trvá kým sa vajíčko v maternici pevne uhniezdi. Niektoré ženy pozorujú na 11-12 deň po oplodnení veľmi slabé krvácanie trvajúce 1-2 dni. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.