• Liečba po laparoskopii vajcovodu

    Dobrý deň, Prosím Vás aká je liečba po laparoskopii vajcovodu a kyretazi? Všetko bez komplikácií.
    Kedy je možný pohlavných styk alebo teda opäť pokus o bábätko?
    Je riziko, že aj nasledujúce tehotenstvo môže byť mimomaternicove ? Už jedno dieťa mám, bolo bez komplikácií.
    Ďakujem

    Dobrý deň, ak som na základe opisu pochopil správne, bol Vám odstránený vajíčkovod pre mimomaternicové tehotenstvo a predtým realizovaná kyretáž, keďže sa presne nevedelo, kde tehotenstvo je. Ak nemáte ťažkosti, pohlavný styk môžete praktizovať aj teraz, odporúčam sa však zatiaľ chrániť. Počkal by som aspoň dva, tri menštruačné cykly a až následne sa začal snažiť otehotnieť. Príčin mimomaternicového tehotenstva môže byť viacero, väčšinou je to však skôr otázka náhody, či zhody okolností. U každej ženy je do istej miery riziko mimomaternicového tehotenstva, nie je to však pravidlo, najmä ak už máte jedno dieťa, pravdepodobnosť zopakovania situácie nie je vysoká.