• Hormonálne teliesko

    Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať je v poriadku že po týždni od zavádzania hormonálne telieska mám stále trochu krvavé Výtoky? Môj gynekológ mi spomínal iba 3-4 dní. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak máte zavedené hormonálne vnútromaternicové teliesko (Mirena alebo Levosert), špinenie sa môže vyskytovať aj niekoľko týždňov. Nesúvisí to so zavedením telieska. Organizmus si, podobne aj pri ďalších formách hormonálnej antikoncepcie, musí zvyknúť na uvoľňovaný hormón. Mám pacientky, ktoré po zavedení špinili aj dva mesiace, organizmus si zvykol a potom 5 rokov vôbec nekrvácali, ani nešpinili. Predpokladám, že sa s Vami Váš obvodný gynekológ dohodol na kontrolnom USG za účelom kontroly umiestnenia vnútromaternicového telieska. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.