• Nehormonálne teliesko

    , Autor: Diusx

    Dobrý deň,
    v marci tohto roku mi gynekológ vložil nehormonálne teliesko nakolko s hormonálnu antikoncepciou nemam dobre skusenosti. Nehormonálne teliesko mi predĺžilo cyklus na 35 dni, a odkedy ho mam vzdy pri ovulácii mam 2-3 dni spinenie niekedy slabsie niekedy silnejsie. Celková doba krvácania pocas menštruácie sa predĺžila pred vložením to bolo 5 dni teraz je to spolu 7 z toho 3 je silna a 4 slaba. Avsak posledne dva mesiace spinim v podstate stale slabo od konca menzesu az do ovulácie a potom mam max. 7 dni pokoj kym sa nezačne rozbiehat dalsi cyklus. Bola som na kontrole vag. Ultrazvuk je v poriadku teliesko je na mieste zapal tam nieje. Bolesti tiez nepociťujem a tehotenstvo sa tiez nepotvrdilo a tak odpoved gynekológa bola ze pri nehormonálnom teliesku sa toto stava. Myslite si ze je to adekvátne alebo mam zacat zvažovať hormonálnu nahradu? Pripadne este pockat ako sa vyvinie situacia dalej?

    Dobrý deň, nehormonálne vnútromaternicové teliesko nemá hormonálny vplyv na menštruačný cyklus, opisované špinenie sa však môže vyskytovať. Ak je prínos telieska nižší, ako jeho vedľajšie účinky, ktoré Vás obmedzujú, je vhodné porozmýšľať aj o zmene antikoncepcie. Samozrejme, môžete si to odsledovať a pár mesiacov počkať, či sa stav neupraví. Je to individuálne. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.