• Zavedene teliesko

    , Autor: Mmmmm

    Dobry den p.doktor, doslo k takej veci, ze som si dala zaviest vnutromaternicove teliesko (IUB MIDI Ballerine). Gynekologicka mi ho zaviedla, mam ho teraz akurat tyzden. Zobrala som si domov so sebou obal z toho telieska a dnes, ked som isla obal vyhodit som si vsimla, ze vzadu pod datumom vyroby bol expiracny datum "2020-05". Je to normalne? Viem, ze som si to mala skontrolovat uz skorej, ale verila som lekarke, ze vie, co robi. Ako mam postupovat? Zaplatila som jej 120€ za zavedenie a predaj dohromady, ale blok mi nedala, lebo nema kasu. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, keďže sa jedná o nehormonálne teliesko, neobsahujúce hormóny, ale meď, ktorá nepodlieha expirácii, teliesko by malo normálne slúžiť nasledujúcich 5 rokov. Pre zaujímavosť by ma zaujímal dátum výroby.