Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Masturbácia

    Moje dieťa tiež masturbuje a to nemá ani 2 roky. Všade píšete že sa to nemá riešiť alebo že ho treba viac zamestnať a hlavne ho netrestať. Zle sa na to pozerá ak si kde-koľvek lahne a to robí...Kedy ho to prejde a ako treba riešiť takúto situáciu? Prečo to deti robia? Keď mu poviem aby to prestal robiť tak ma ignoruje akoby ma nepočul a robí to ďalej alebo prejde do inej izby a pokračuje...Niekedy ma to tak vytáča že...ale nič nepomáha. Skôr to robí ráno a keď je unavený. Už som rozmýšlala či nepôjdem za psychológom alebo sexuológom...len neviem kto ho potrebuje ja aby som si to nevšímala alebo on aby to nerobil - neviem prečo to robí...

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Možno by bolo vhodné, keby ste sa porozprávali s vašim mužom - mohol by vám prezradiť, ako to s penisom funguje. Prípadne naozaj vyhľadajte sexuológa a on by mal byť schopný vám pomerne podrobne vysvetliť tieto prejavy u chlapcov.
    Môže to byť pre vášho synčeka len spôsob, ako sa upokojiť, ako znížiť mieru napätia, stresu... Pre dieťa to nie je sexuálny zážitok v dospeláckom zmysle, je to niečo, čo v ňom vyvoláva príjemné pocity (ako sladkosť, pohladenie...)