Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Mlieko

    Dobry den,
    uz viackrat som citala, ze v dnesnej dobe nie je potrebne konzumovat mlieko a dokonca, ze je to telu skodlive.
    Nas 2,5 rocny syn este stale pije umele mlieko rano a vecer a kazdy vecer si pyta na veceru krupicovu kasu - varim ju z klasickeho kravskeho mlieka, ktore prevarim. Nema ziadne travacie problemy. Je prosim v poriadku, ze ma tolko mliecneho? Nemoze mu to uskodit? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý večer! Ak mu chutí a nerobí mu to zle, nech pije, a je, čo má rád. Akurát teda, už by nemal piť z fľaše, ale z pohára/šálky kvôli chrupu (urobí sa mu predkus a môže mať ťažkosti sos právnou výslovnosťou neskôr) a pred spaním to časom treba zrušiť kvôli chrupu z hľadiska kazivosti - najmä, ak si potom neumyje zuby. Taktiež mliečna krupičná kaša je v pohode, ale, ak ju má každý deň a osladenú (grankom/cukrom/niečím iným ako ovocím), nie je to vhodné z hľadiska množstva cukru. Takže, čo sa týka mlieka a mliečnych ýrobkov, nevidím v tom problém. Skôr za mňa pouvažovať nad formou a zvykmi. S pozdravom doki Katka