Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Reflux

    Dobrý deň, chcem sa spýtať...dcéra má zajtra 3 mesiace. Keď mala mesiac jej zistili reflux, nie silný no ma. Boli sme aj na sono kde to potvrdili. Chcem sa spýtať ci reflux nemá vplyv na očkovanie. Ci nemôžu nastať nejaké vedľajšie účinky. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Reflux má v princípe každé bábätko. Niektoré viac a niektoré menej. Aj na sone bruška by malo známky refluxu takmer každé bábo. Takže, ak máte len z tohto dôvodu obavy z očkovania, naozaj nemusíte. Detičky s refluxom nemávajú viac alebo výraznejšie reakcie na očkovanie. Reakcia na očkovanie je pomerne zriedkavá, no samozrejme možná. Avšak nik Vám nevie povedať, ktoré dieťa zareaguje, a ktoré nie. Verím, že som Vám aspoň trochu pomohla. A verím, že prvé očkovanie, krásne zvládnete. doki K