Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zhorsene koliky po ockovani

    Dobry den, nasa dcera 5.5. bude mat 3.mesiace v piatok absolvovala prve ockovanie- iba povinne. Priebeh po bol celkom v poriadku - teplota 38 cely den prespala , 2krat sa riedko pokakala. Vnoci uz nemala teplotu ale od nedele zacala byt velmi placliva nespi co predtym spala vnoci aj 7hodin a zacali jej silne prdiky a moc nechce papat. Nikdy nedopije flasticku - zacne pri tom plackat. Je na UM a ma skryty reflux. Vsetky potrebne masaze a cvicenie robime tak ako predtym kedze koliky mala ale tak cca 2tyzdne pred ockovanim sa to vyrazne zlepsilo. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž tak treba skúšať, čo jej pomôže - menšie dávky, príp. probiotiká, neviem, či ste dávali aj Sab simplex/Espumisan, či Coliprev, či iné. Polohovať, nosiť, skúšať. Veľmi viac Vám neporadím. Taktiež môže okolo nej ísť nejaký vírus, taktiež jej môžu začínať zúbky, je veľa príčin, ktoré môžu spôsobiť, že je nekľudná, či ubolená. S pozdravom doki Katka