Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • umele mliečko

    , Autor: kikus

    Zdravim mame doma 7 dnove babetko je na UM Nutrilon 1 prosyneo.Vaha babatka 3,9kg kolko mame davat ml na jedno papkanie?Podla tabulky Nutrilonu pisu 100 ml 6x denne.Nasa pediatricka povedala ze mame davat 40ml . Ako to riesit? Poradte prosim .Mame znamych a tiez davaju viac .

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! 7- dňové bábätko by malo mať 70ml každé 3-4 hodinky, 8-dňové 80ml každé 3-4 hodinky. A potom to treba zvyšovať pomaly a postupne podľa toho, koľko jej/mu bude treba. Nie je nutné dávať 100ml na 10. deň. Niektoré deti si pijú prvé dva mesiace 90tky, niektoré sa v treťom/štvrtom týždni dostanú na tú 100vku. Ale každé dieťa je iné. Takže teraz určite môžte tých 60-70ml každé 3-4 hodinky, nie častejšie. A zvyšovať pomaly, podľa toho, ako si bude pýtať. S pozdravom doki Katka