Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Chlostridium

    Dobry den, 6 tyzdnovy syn ma hnacku..ma chlostridium..
    Uziva probiotika..ale stale ma hnacku..
    Kedy bude lepsie ,co mozeme mu davat???

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Črievko sa musí zastabilizovať - to vyžaduje trošku času - niekedy aj 2-3 týždne. Ak je dojčený, nemáme mu, čo dať viac ako probiotiká. Ak má umelé mliečko, možno by som zvolila na pár týždňov bezlaktózovú umelú formulu, príp. aj hypoalergénnu, kým sa mu tá stolica zastabilizuje. Potom sa môžete vrátiť k tomu pôvodnému umelému mliečku. S pozdravom doki Katka