Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Otazka

    Ešte ma zaujala veta ktorú ste uviedla v jednej odpovedi...ze na noc by nemal byt žiaden prístroj zapojený do elektriny
    ..môžem sa spytat na dôvod..
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň prajem! Aby si mozog oddýchol, aby bol spánok plnohodnotný, nemali by byť v spálni žiadne elektrospotrebiče, žiadne umelé svetlo - ani malilinké svetielko, proste nič. Ideálne zariadenie spálne/spálničky je posteľ, skriňa, príp. dáky iný nábytok. Taktiež pomerne dosť spotrebičov, ak je v zástrčke, vydáva taký podprahový zvuk, ktorý síce my nevnímame na vedomej úrovni, ale mozog ho vníma a tým pádom je stimulovaný týmto podnetom - opäť nemôže plnohodnotne vypnúť a regenerovať počas spánku. Odporúčam knižku "Prečo spíme". Píše okrem iného, veľmi zaujímavého, aj o tom, aké podmienky sú potrebné na plnohodnotný spánok. A to platí ronvako pre deti ako dospelých, akurát, tým, že deti sú vo vývoji a raste, je pre ne spánok ešte dôležitejší ako pre nás. S podzravom doki K.