Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Atb a škôlka

    Dobrý deň,

    dcéra sa pred 1,5 týždňom vrátila z Chorvátska kde dostala pravdepodobne impetigo(je ekzematička). Koža je už zahojená ale zo sterov jej v hrdle vyšli streptokoky a zvýšená hodnota aso tak jej dr v štvrtok nasadila atb na 10dni. Moja otázka je či môže chodiť do škôlky keď užíva atb- príznaky nemá žiadne. Sestrička mi vravela že už by infekčná nemala byt že môže ísť ale ja sa neviem rozhodnúť. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň prajem! Ak nemá žiadne ťažkosti, po plnej 3-dňovej liečbe ATB by nemala už byť infekčná - teda ohroziť spolužiakov. Avšak bude fajn, ak bude mať taký šetrnejší režim, nech sa zbytočne veľa nenamáha. S pozdravom doki Katka